Rukometaši Karađorđa ubedljivo savladali Udarnik!!!

• Autor: Dragana Marinković

08/03/2021

Juče su u 10. kolu Prve rukometne lige rukometaši Karađorđa ugostili ekipu Udarnik i savladali je rezultatom 40:25 (17:16).

U prvom poluvremenu istakao se golman gostujućeg tima kao i kapiten Aleksandar Janković, koji je bez obzira na ubedljiv poraz svoje ekipe učinio da bar prvo poluvreme protekne maltene u egalu jer je skidao zicer za zicerom igračima Karađorđa i ulepšavao fenomenalnim odbranama akcije koje je izvodio domaći tim. Upravo je iz tih razloga Aleksandar Janković stekao epitet igrača utakmice. Rukometaši Karađorđa su već početkom drugog poluvremena svoju dobru igru konačno krunisali i realizacijom, tako da su stvari vrlo brzo došle na svoje i ubedljiva pobeda je bila neminovna.

Trenutno je ekipa Karađorđa najefikasnija u ligi što se tiće broja pogodaka. U prvih devet utakmica igrači Karađorđa su zatresli suparničku mrežu 349 puta.I u ovom meču su svi igrači dali svoj doprinos pobedi.  Juče se pored standardno dobrih Živanovića (5), Kostovskog (8) i mladog Damjanovića (5) istakao i Dotlić (8), koji predstavlja veliko pojačanje za nastavak prvenstva. U narednom kolu Karađorđe će odigrati derbi sa komšijama, Lokomotivom iz Lapova. Ostaje nam da vidimo da li će Voždovi zaustaviti Lokomotivu.