Ubedljive pobede obeležile veče u kvalifikacijama za Mondijal!!

01/09/2017

Ubedljive pobede obeležile veče u kvalifikacijama za Mondijal. Najuzbudljivije u Češkoj i Rumuniji.

U Grupi E postaje veoma zanimljiva borba za prva dva mesta, posle večerapnjih rezultata. Naš Milorad Mažić je delio pravdu u Kopenhagenu, gde je Danska deklasirala vodeću Poljsku sa 4:0. Trijumf Danaca u večerašnjem meču najavio je Tomas Dilejni, koji je u 16. minutu sjajno reagovao na centaršut Kristijana Eriksena iz kornera i udarcem glavom neodbranjivo zakucao loptu u mrežu – 1:0. Da Poljaci večeras nemaju šta da traže u Kopenhagenu, potvrdio je i Kornelijus, koji je u 42. minutu iskoristio još jedan dobar centaršut Eriksena i duplirao vođstvo dom,aćeg tima. U nastavku, sve dileme oko pobednika definitivno je otklonio Jorgensen, koji je u 59. minutu dobro reagovao na jednu odbijenu loptu i sa nekih 12 metara je poslao u mrežu golmana Fabijanskog – 3:0. Tu se Danci nisu zaustavili, pa je na ulasku u finiš meča Eriksen i pogotkom krunisao svoju odličnu partiju večeras – 4:0.

U istoj grupi, Rumunija je na svom terenu tek u nadoknadi vremena savladala Jermeniju sa 1:0, a junak trijumfa bio je Maksim, strelac jedinog gola. Ranije danas Crna Gora je kao gost deklasirala Kazahstan sa 3:0. Na tabeli, Poljska vodi sa 16 bodova, po 13 imaju Crna Gora i Danska. Rumuni su četvrti sa devet bodova. U Grupi C, Nemačka je i dalje čvrsto na prvom mestu, a “Panceri“ su večeras nastavili niz pobeda. Ovoga puta su kao gosti savladali selekciju Češke rezultatom 2:1, iako su Česi bili blizu osvajanja boda. Nemačka je povela već u četvrtom minutu igre, golom Vernera, a izjednačenje domaćima doneo je Darida, evrogolom u 78. minutu. Ipak, deset minuta kasnije, Mats Humels donosi “Pancerima“ sedmu uzastopnu pobedu u tekućim kvalifikacijama – 1:2 U ovoj grupi odlično napreduje i Severna Irska koja je večeras rutinski obavila posao na gostovanju San Marinu. Gosti su slavili sa 3:0, što im je peta pobeda u sedam odigranih mečeva, dovoljno za drugo mesto na tabeli. U isto vreme u Norveškoj, domaća reprezentacija savladala je selekciju Azerbejdžana sa 2:0 i dostigla je na tabeli, sa ukupno sedam osvojenih bodova. U Grupi F, Englezi su se učvrstili na čelu tabele ubedljivom pobedom na Malti rezultatom 4:0. Maltežani su odolevali sve do 53. minuta, kada je Hari Kejn doveo goste u vođstvo, a  finišu je odbrana domaćih još tri puta kapitulirala. Prvo je Bertrand u 86. minutu duplirao prednost, a Velbek i Kejn u nadoknadi vremena postavili konačnih 0:4. Slovaci na tabeli u stopu prate Engleze. Večeras su na svom terenu ostvarili važnu pobedu nad Slovenijom od 1:0, a Nemec je postigao gol odluke u 80. minutu. Od plasmana u baraž ne odustaju ni Škoti, koji su večeras kao gosti savladali Litvaniju sa 3:0. Strelci za goste bili su Armstrong i Robertson u prvom, odnosno Mekartur u drugom poluvremenu.

[crellyslider alias=“bannerfront300x600″]