Francuska je u finalu Mundijala u Rusiji !!

• Izvor: novosti.rs

10/07/2018

U prvom polufinalu Mundijala u Rusiji „trikolori“ su bili bolji od Belgije 1:0, golom Umtitija u 51. minutu

ancuska je u finalu Mundijala u Rusiji!

U prvom polufinalu SP „trikolori“ su savladali Belgiju 1:0 (0:0), golom Samuela Umtitija u 51. minutu meča.

Belgijanci su bili bolji rival na početku prvog poluvremena, nešto angažovanije su pošli i na otvaranju drugih 45 minuta, ali ih je gol posle kornera sasekao, a „trikolorima“, predvođenim sjajnim Mbapeom, dao krila da još žešće krenu ga golu rivala.

Imali su „crveni đavoli“ do kraja meča nekoliko prilika da izbore produžetak, najbolje su propustili Felaini i Vitsel, ali je Loris, kao i nekoliko puta tokom prvog poluvremena, potvrdio sjajnu formu na Mundijalu i trasirao izabranicima Didijea Dešampa put do završne predstave u Moskvi, gde ih očekuje pobednik meča u kojem se u sredu od 20 časova sastaju Engleska i Hrvatska.