CRVENA zvezda napustila je Belorusiju sa malim osmehom-ODLUKA U BEOGRADU!!!

23/11/2017

Fudbaleri Crvene zvezde nisu uspeli večeras da izbore plasman u šesnaestinu finala Lige Evropa, pošto su u petom kolu Grupe H u Borisovu igrali nerešeno bez golova s BateomFudbaleri Crvene zvezde nisu uspeli večeras da izbore plasman u šesnaestinu finala Lige Evropa, pošto su u petom kolu Grupe H u Borisovu igrali nerešeno bez golova s Bateom

VENA zvezda napustila je Belorusiju sa malim osmehom jer je do overe drugog mesta i plasmana u šesanestinu finala Lige Evrope deli samo još bod u Beogradu protiv Kelna 7. decembra jer ima bolji međusobni skor. Mogla je Zvezda i da završi posao u Borisovu jer je bila generalno bolja od BATE Borisova, imala tri zicera, pogodila prečku ali je i sa ovih 0:0 zadržala drugo mesto. S obzirom da je Keln pobedio Arsenal, izjednačio se po broju bodova sa crveno-belima, ali da bi naportavio čudo posle tri startna poraza moraće da slavi na Marakani pred u grotlu od 50.000 navijača

BATE Borisov i Crvena zvezda respektovali su se previše u prvom delu, šahovska partija gde se čekala greška protivnika završena je bez golova, bez šansi. Samo borba na minus četiri. Zvezda je za razliku od meča u Beogradu bolje otvorila meč, probila tri-četiri puta domaćina preko krila, ali sem udarca Slavoljuba Srnića glavom i šuta Kange sa 25 metara nije stvorila ozbiljniju priliku. Nedostajalo je bolji završni pas, kvalitetniji prijem lopte, ali i više trčanja.

Kad je Kanga i gurao dobre lopte na bokove nedostajali su centaršutevi. A, BATE se oslonio i kod kuće na kontru, Rodionova su uspevali Savić i Le Talek da zaustave, Ivaniću je bio uskraćen prostor u sredini tako da su domaćini ostavili Borjana bez neke ozbiljnije intervencije.

Koliko je BATE opasan kad se kardinalno pogreši videlo se na startu drugog dela. Stojković je loše ispucsao loptu, pravo do rodionova koji je produžio do Gordejčuka a on je desetak metara iskosa šutirao pored gola! Taj momenat delovao je kao vreli šamar, razbudio je Zvezdu, sevnula je desnica Milana Rodića sa 16 metara a prečka se tresla minut! Ni Krstičić nije imao sreće, Donald je iz slobodnjaka nokautirao Poljakova u zidu. Sve za dva minuta! Posle bure ponovo se ušlo u pozicionu partiju, trener Vladan Milojević uveo je Aleksandra Pešića i jasno stavio do znanja da želi tri boda.

I opet se Rodić uhvatio za glavu, posle kornera odličnog Krstičića sa pet metara šutirao je pored gola! A, onda je golgetrer Ričmond Boaći promašio novi zicer u 86. minutu jer je sa pet metara morao da glavom sporovede loptu u mrežu a ne da šutira tačno u Šerbickog. I u poslednjoj sekundi ponovo Rodić posle kornera, šutirao je u gol ali je sa gol linije izbacio Dragun loptu u polje. Šteta…