Večiti derbi u finalu Memorijala „Mija Todorović“ u Topoli

PR tekst KLAVIRSKI KUTAK-unapredite svoje muzičke sposobnosti

Autor, foto: Filip Marković

Topola-Počeo je memorijalni turnir u čast i sećanje na Miju Todorovića.

U prvom meču gledala se sjajna odbojka, ali u ključnim trenucima ekipa Crvene Zvezde je bila bolja i zasluženo pobedila Spartak iz Subotice sa 3:1 u setovima.

A onda je usledio meč koji su Topoljci žarko isčekivali, domaći Karađorđe dočekao je beogradski Partizan u prepunoj hali.

Odvijao se sjajan meč sa pregršt atraktivnih poena.
Beogradjani su bili bolji u prva dva seta, koja su pretvorili u svoju korist rezultatom 25:23-25:22, a onda se Karadjordje razigrao, stigao do dve set lopte koje nije iskoristio, pa zatim do još jedne, ni nju nije iskoristio, da bi na meč lopti sudija dosudio poen Partizanu, iako je cela hala, kao i igrači Karadjordja, videla loptu vam terena. Tako su sudije još jednom uskratile produžetak meča, a možda i nastavak. Velika želja se videla kod novajlija u domaćoj ekipi, predvodio ih je sjajni korektor Nadazdin, a sa klupe slavni srpski libero Neven Majstorović. Treba napomenuti da je za protivničkog trenera imao još jednu legendu srpske odbojke Bojana Janića.

Prvog oktobra od 16 časova u meču za treće mesto sastaju se OK Karađorđe i OK Spartak iz Subotice, a onda od 19 časova sledi odbojkaški specijal i večiti derbi OK Crvena Zvezda i OK Partizan.