Rukometaši Karađorđa savladali u gostima ekipu Rudar iz Kostolca !!!

• Autor: Dragana Marinković

02/03/2021

Posle skoro tri meseca pauze nastavljeno je prvenstvo u Prvoj rukometnoj ligi.U nedelju 28. februara su u utakmici 9. kola rukometaši Karađorđa u Kostolcu savladali mladu ekipu Rudara rezultatom 27:32(13:17).

Ekipa Karađorđa je od samog početka krenula sigurnom igrom, pa je već u 16. minutu rezultat na semaforu bio 3:9, u 22. minutu 7:14, da bi do kraja prvog poluvremena domaća ekipa malo ublažila rezultat(13:17).Drugo poluvreme je bilo mnogo uzbudljivije, ali su rukometaši Karađorđa mirno priveli kraju utakmicu i zasluženo slavili pobedu(27:32).

Svi igrači Karađorđa ostavili su solidan utisak jer su svi imali priliku da nastupe u utakmici. U utakmici su prednjačili iskusni Darko Živanović, koji je sa devet golova proglašen igračem utakmice, Nenad Nedeljković kao i mladi Aljoša Damjanović sa po pet golova.  Već narednog vikenda Karađorđe očekuje nova prilika za dokazivanje, kada u Topoli gostuje ekipa Udarnik.