RK Karađorđe igrao nerešeno protiv Lokomotive, klub iz Topole podneo žalbu na suđenje utakmice!!!

• Autor: Dragana Marinković

23/03/2021

U 11. kolu Prve rukometne lige, u nedelju 21. marta odigran je meč u kom su rukometaši Karađorđa gostovali u Despotovcu ekipi Lokomotiva iz Lapova.

Nakon startnih pet minuta u kojima je Lokomotiva stekla prednost od 4:1, rukometaši Karađorđa uzimaju stvar u svoje ruke i nakon gola Živanovića i tri uzastopna gola Stojkovića u 11. minutu stiču prednost od 4:5. U 21. minutu na semaforu je bilo 7:10, da bi se poluvreme završilo sa 11:12. Početkom drugog poluvremena Voždovi ponovo stiču osetniju prednost od 12:15, koju su konstantno održavali do 53. minuta kada je na semaforu bilo 20:24. Do kraja utakmice sudije priznaju, kako se navodi u RK Karađorđe gol iz sedam koraka  i dosuđuju sedmerac 10 sekundi pre kraja utakmice. Konačan rezultat je bio 25:25. Treba spomenuti sve igrače iz tima jer su pod velikim pritiskom dali svoj maksimum: golmani Damnjanović i Maksović, Kostovski(4), kapiten Karić, Nedeljković, Stojković(3), Antić(2), Petrović, Dotlić(1), Mijailović Stefan, Kasalović(4), Damjanović(4), Nikić, Mijailović Miloš i Živanović, koji je sa šest  pogodaka proglašen igračem utakmice.

Direktor RK Karađorđe smatra da suđenje nije bilo regularno pa je povodom toga za naš portal dao komentar:„Rukometaši Karađorđa, na očigled celokupne javnosti koja je pratila prenos utakmice, pokradeni su od strane sudijskog para Rilak- Živić iz Kragujevca svojim sramnim i neprimerenim odlukama. Od 53. minuta,  kada je rezultat bio 20:24, sudije Rilak i Živić ne dozvoljavaju rukometašima Karađorđa da priđu,  maltene, deset metara do gola Lokomotive. Do kraja utakmice sudije priznaju gol domaćina od sedam koraka i dosuđuju sedmerac deset sekundi pre kraja meča, kada Lokomotiva stiže do izjednačenja 25:25. Sva dešavanja sa utakmice dostupna su svima na uvid. RK Karađorđe uložio je žalbu sa dokumentovanim sadržajem i čeka se krajnji epilog. Ne bi bilo sporno da je reč samo o ekipi Karađorđa jer su ovim činom oštećene sve ekipe u takmičenju osim ekipe Lokomotiva koja je nezasluženo stekla prednost u odnosu na sve konkurente. Samim tim, regularnost prvenstva se dovodi u pitanje. Mi očekujemo da će Rukometni savez Srbije reagovati na ovu neregularnost jer ovakve stvari prave sramotu i idu na štetu rukometu i sportu.“Narednu utakmicu RK Karađorđe igra u nedelju, 28. marta, protiv perspektivne mlade ekipe Šamota iz Aranđelovca, koja predstavlja pravi hit prvenstva jer je mučila i pobeđivala i najbolje. Očekuje se jedna jako kvalitetna utakmica.  Meč će se odigrati u Aranđelovcu.