MENUMENU

NAJNOVIJE VESTI

Broj pregleda: 116

Na ovogodišnji konkurs Niškog kreativnog studija i Internet časopisa za podsticanje dečjeg stvaralaštva „Tabla“ za najbolje literarne i likovne radove učenika osnovnih škola odazvalo se više od 500 autora sa ukupno 622 literarna i likovna rada.

Najbolji radovi će biti predstavljeni na revijalnom delu festivala dečjeg stvaralaštva „Tabla Fest 18“, koji će se održati u petak, 27.04.2018. godine u prostoru Dečjeg centra u parku Čair u Nišu, a zatim i u Internet časopisu za podsticanje dečjeg stvaralaštva „Tabla“.

Zbornik festivala dečjeg stvaralaštva „Tabla Fest 18“ će izaći u elektronskom obliku u toku letnjeg raspusta i biće dostupan svima – besplatno.

Rezultati literarnog konkursa – Dečji žiri:

Prva kategorija:

1. mesto: Kaja Miljković, 2. razred, OŠ „Drinka Pavlović“ Kuršumlija, mentor: Tankosava Milanović.
2. mesto: Filip Stanojević, 2 /2, OŠ „3.oktobar“ Bor, mentor: Dejana Boranović Marinković.
3. mesto: Minja Đurica, 2/4, OŠ „Mladost“ Novi Beograd, učiteljica: Tanja Vrečko.

Druga kategorija:

1. mesto: Ognjen Ivanović, 5. razred, OŠ „Vuk Karadžić“ Kraljevo, mentor: Ivana Kekerić.
2. mesto: Ahmed Halilbašić, 6. razred, Prva osnovna škola Živinice, BiH, mentor: Marica Ferhatbegović.
3. mesto: Ivona Ilić, 4/2, OŠ „Danilo Kiš“ Beograd, mentor: Marina Kostić.

Treća kategorija:

1. mesto: Aleksa Nikolić, 7/1, OŠ „Stanislav Sremčević“ Kragujevac, mentor: Predrag Nikolić.
2. mesto: Luka Barović, 8/6, OOŠ „Vladislav Ribnikar“ Beograd, nastavnik: Sanja Terić.
3. mesto: Una Bugarčić, 7/5, OŠ „Stanislav Sremčević“ Kragujevac, mentor: Predrag Nikolić.

I ove godine je literarne radove, koji zadovoljavaju kriterijume konkursa, ocenjivao i Dečji žiri. Žiri je ocenio ukupno 145 radova podeljenih u tri kategorije, a činili su ga učenici iz: OŠ „Vasa Čarapić“ iz Belog potoka, OŠ „Sveti Sava“ iz Mladenovca, odeljenje 1/3, Pesnička radionica „Mladi pesnici“ OŠ „Filip Višnjić“ iz Beograda, Literarna sekcija „Razigrano pero“ OŠ „Mile Dubljević“ iz Lajkovca, PKUD „Sveti Sava“ iz Maribora, OŠ „Dr Aleksandar Sabovljev“ iz Ečke, JU OŠ „Sveti Sava“ iz Bijeljina, RS, BiH, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ iz Zmajeva i OŠ „Milić Rakić Mirko“ iz Prokuplja, IO Donje Kordince.

Rezultati literarnog konkursa – Stručni žiri:

Prva kategorija:

1. mesto: Kaja Miljković, 2. razred, OŠ „Drinka Pavlović“ Kuršumlija, mentor: Tankosava Milanović.
2. mesto: Sofija Kovačević, 2. razred (7 godina), OŠ „Vuk Karadžić” Berane, Crna Gora, mentor: Snežana Trifunović.
2. mesto: Andrea Milenković, 2/1, Pesnička radionica „Mladi pesnici“ OŠ „Filip Višnjić“ Beograd, učiteljica: Milanka Berković.
3. mesto: Filip Stanojević, 2/2, OŠ „3. oktobar“ Bor, mentor: Dejana Boranović Marinković.
3. mesto: Minja Đurica, 2/4, OŠ „Mladost“, Novi Beograd, učiteljica: Tanja Vrečko.

Druga kategorija:

1. mesto: Ahmed Halilbašić, 6 razred (11 godina), Prva osnovna škola Živinice iz Živinica, Bosna i Hercegovina, mentor: Marica Ferhatbegović.
2. mesto: Andrej Miletić, 3/1, OŠ „Stanislav Sremčević“ Kragujevac, mentor: Predrag Nikolić.
2. mesto: Ognjen Ivanović, 5 razred, OŠ „Vuk Karadžić“ Kraljevo, mentor: Ivana Kekerić.
2. mesto: Elena Majstorović, 4/3, OŠ „Nikola Tesla“ Beograd.
3. mesto: Muhamed Duraković, 6. razred (11 godina), Prva osnovna škola Živinice iz Živinica, Bosna i Hercegovina, mentor: Marica Ferhatbegović.
3. mesto: Strahinja Mišković, 3/1, OŠ „Stanislav Sremčević” Kragujevac, mentor: Predrag Nikolić.

Pohvale:

Andrej Petrović, 5/3, OŠ „Nikola Tesla“ Beograd; Tamara Đuričić, 5. razred, OŠ „Svetitelj Sava“ Drugovac (Smederevo), mentor: Ana Hranisavljević;

Treća kategorija:

1. mesto: Aleksa Nikolić, 7/1, OŠ „Stanislav Sremčević” Kragujevac, mentor: Predrag Nikolić.
2. mesto: Luka Barović, 8/6, OOŠ „Vladislav Ribnikar“ Beograd, nastavnik: Sanja Terić.
2. mesto: Aleksandra Mrakić, 9. razred (14 godina), OŠ „Sveti Sava” Dubrave, (kod Gradiške), Republika Srpska, BiH.
3. mesto: Una Bugarčić, 7/5, OŠ „Stanislav Sremčević“ Kragujevac, mentor: Predrag Nikolić.
3. mesto: Nemanja Babić, 6/6, OŠ „9. oktobar“ Prokuplje, nastavnik: Sonja Miljković

Pohvale:

Anastasija Manić, 7/1, OŠ „Vuk Karadžić“ Ćuprija, mentor: Dragana Blagojević; Tijana Živaljević, 6/2, OŠ „Vuk Karadžić“ Kraljevo, mentor: Ivana Kekerić; Đorđe Živković, 8/2, OŠ „Vasa Čarapić“ Beli Potok, nastavnica: Snežana Stojanović.

Žiri u sastavu: Srđan Siđa Živković, glavni urednik „Table“, Dajana Lazarević, master književnosti i Moma Dragićević, književnik je na osnovu pregledanih 145 radova, koji zadovoljavaju kriterijume konkursa, koristeći se kriterijumima sklapanja umetničkih sintagmi, stvaranja pesničkih slika, poštujući uzrast učesnika i kriterijuma konkursa odlučio kao u napred navedenim rešenjima. Žiri naglašava da je imao veoma težak zadatak jer je svaki od pristiglih radova mogao da uđe bar u uži izbor i žiri posebno zahvaljuje pedagozima koji su vidljivim rezultatima pomogli da radovi na ovom konkursu budu vrhunskog kvaliteta.

Rezultati likovnog konkursa za Tabla Fest 18:

Prva kategorija:

1. mesto: Dunja Lekić, 6 godina, Likovni studio „Maja Olić“ KC Kruševac, lik. pedagog: Marija Stojanović.
1. mesto: Mirja Mikić, 2/2, OŠ „Svetozar Marković“ Lapovo, učiteljica: Lidija Golubović.
2. mesto: Luna Milovanović, 1/1, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ Obrenovac, učiteljica: Ljiljana Janković.
2. mesto: Martina Rimac, 6 godina, PU „Stonogica“ Sremska Mitrovica, mentori: Vesna Stanimirović i Ana Ivetić.
2. mesto: Jovana Simić, 6 godina, PU „Stonogica“ Sremska Mitrovica, mentori: Ana Ivetić i Vesna Stanimirović.
3. mesto: Lea Buhančević, 7 godina, PU „Stonogica“ Sremska Mitrovica, mentori: Vesna Stanimirović i Ana Ivetić.
3. mesto: Tara Radonjić, 1/4, OŠ „Stefan Nemanja“ Niš, mentor: Irena Sretić.
3. mesto: Sara Bošković, 1/1, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ Obrenovac, učiteljica: Ljiljana Janković.

Druga kategorija:

1. mesto: Milica Grnča, 4/2, OŠ „Dositej Obradović“ Zrenjanin, učiteljica: Slavojka Doroslovački.
2. mesto: Dobrica Srdić, 4. D, OŠ „Petar Kočić“ Temerin, učiteljica: Zorica Zec.
2. mesto: Marija Bosić, 5/1, OŠ „14. oktobar“ Rakovica, mentor: Nadica Nedeljković.
3. mesto: Boris Dimković, 3/3, OŠ „Miroslav Antić“ Beograd, mentor: Marija Perić.
3. mesto: Maša Podgorac, 5/2, OŠ „Ilija Garašanin“ Aranđelovac, nastavnik: Miloš Jovičić.
3. mesto: Teodora Cvetanović, 5/3, OŠ „Svetozar Marković“ Lapovo.

Treća kategorija:

1. mesto: Isidora Kocić, 6/3, OŠ „Vožd Karađorđe“ Leskovac, nastavnik: Anđelka Savić.
2. mesto: Tijana Vuković, 6/3, OŠ „Jelica Milovanović“ Sopot, mentor: Ana Marija Ćuća.
2. mesto: Maša Mikić, 6/3, OŠ „Svetozar Marković“ Lapovo.
3. mesto: Anja Kitanović, 8/2, OŠ „Vožd Karađorđe“ Leskovac, nastavnik: Anđelka Savić.
3. mesto: Aleksandar Lazarević, 8/1, OŠ „14. oktobar“ Rakovica, mentor: Nadica Nedeljković.
3. mesto: Milica Marković, 6/5, OŠ „Ćirilo i Metodije“ Beograd, nastavnik: Tatjana Rosić.

Žiri u sastavu: Dragan Marinković, direktor „Table“, Suzana Ivančević Stamenković, nastavnik likovne kulture, Vesna Đorđević, pedagog i Irena Zlatković, autor festivala dečjeg stvaralaštva „Prolećne rime, note i slike“ je na osnovu pregledanih 477 radova, koji zadovoljavaju zadate kriterijume konkursa, doneo odluku kao što je gore navedeno. Deca su u radu najviše koristila drvene i vodene boje, ali i tempere, pastelne boje i flomastere na kartonskoj ili papirnoj podlozi. Bilo je i mozaika i kombinovanih tehnika. Kriterijumi kojima se žiri služio su pre svega (1) originalnost, zatim (2) sloboda izražavanja (maštovitost) i (3) hrabrost u upotrebi boja. Ove godine su se kvalitetom izdvojili radovi učenika: PU „Stonogica“ iz Sremske Mitrovice, OŠ „Svetozar Marković“ iz Lapova, OŠ „Vožd Karađorđe“ iz Leskovca i OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ iz Obrenovca.

NAJNOVIJE VESTI

PRETHODNE VESTI