Pobeda Gornjomilanovčanki nad Prijepolјem!!!

07/05/2018

Rukometašice ŽRK „Metalac AD“ iz Gornjeg Milanovca zabeležile su pobedu u 16. kolu Prve lige – Zapadza seniorke protiv trećeplasirane ekipe na tabeli – ŽRK „Prijepolјe“ iz Prijepolјa.

trong>Utakmica je odigrana u petak, 4. maja 2018. godine, u sportskoj hali „Breza“ pred oko 150 gledalaca.

U prvih 30 minuta susreta ekipe su se smenjivale u vođstvu, ali ni jedna ekipa nije uspela da stekne opiplјiviju prednost. Domaće rukometašice su od 20 minuta pružile znatno bolјu igru od protivnika i od 9:12 stigle do 18:15 nakon prvog poluvremena.

Početak drugog poluvremena protekao je u bolјoj igri gošći koje uspevaju da anuliraju prednost Gornjomilanovčanki. Međutim, rukometašice „Metalaca“ uspevaju da se trgnu i zaigraju znatno angažovanije čime uspevaju da dođu do potpuno zaslužene pobede rezultatom 31:26.

ŽRK „Metalac AD“: Popović, Andrić, Ralović 2, Jeremić A, Nenadović A. 10, Stojanović, Jovičić (k) 9, Dakić 7, Radić 1, Janković, Marjanović 2, Nenadović J. Trener: Slobodan Jevtović; Tehnički rukovodilac: Nenad Popović.

ŽRK „Prijepolјe“: Hasanović, Tošić 6, Bjelak (k) 13, Rondić E, Tahtović, Pantović, Divac 2, Marjanović, Rondić Z, Stojadinović 1, Cmilјanović, Drašković, Milošević, Fazlić, Janković 4. Trener: Bojan Milinković; Tehnički rukovodilac: Duško Maračić.

Sedmerci: ŽRK „Metalac AD“ – 1/1, ŽRK „Prijepolјe“ – 6/6.

Isklјučenja: ŽRK „Metalac AD“ – 8 minuta, ŽRK „Prijepolјe“ – 8 minuta.

Sudije: Dragana Janićijević i Nemanja Pavlović iz Kragujevca.