MENUMENU

NAJNOVIJE VESTI

REZULTATI KONKURSA PETOG REPUBLIČKOG FESTIVALA „RIZNICA TALENATA“ – NIŠ !!!

  • Izvor, foto : tabla.org.rs

Niš-Na ovogodišnji konkurs Učiteljskog društva Niš, koji je raspisan povodom održavanja Festivala „Riznica talenata“ pristiglo je preko 4.000 radova iz čitave Srbije, u svim kategorijama.

Ove godine imamo i radove iz Makedonije i Bugarske, što potvrđuje da je Festival na međunarodnom nivou već nekoliko poslednjih godina.
Literarna kategorija

Stručni žiri u sastavu:
1.Violeta Jović, književnik
2.Vlasta Cenić, prof.srpskog jezika, književnik
3.Ljiljana Andrić, prof.razredne nastave
4.Jelena Golubović, master filolog
5.Jelena Stanković, diplomirani filolog za književnost i srpski jezik

je doneo sledeću odluku:

POEZIJA MLAĐI

1.Strahinja Mišković, 4.r. OŠ „Stanislav Sremčević“ Kragujevac (m: Predrag Nikolić)
2.Mihajlo Vučićević, 4.r. OŠ „Tatomir Anđelić“ Mrčajevci (m: Vesna Obradović Vučićević)
3.Dimitrije Blagojević. 4.r. OŠ „Zmaj Jova Jovanović“ Beograd (m: Irena Jovanović)
Pohvale:
Jovan Gogić, 3.r. OŠ „Prva osnovna škola Petra Drugog“ Užice;
Jovan Stevanović,4.r. OŠ „Sveti Sava“ Niš;
Nađa Petković,4.r. OŠ „Đura Jakšić“ Prosek,Jelašnica;
Anastasija Stanojković,4.r. OŠ „Đura Jakšić“ Perlez;
Anica Dinić,4.r. OŠ „Sveti Sava“ Niš;
Sandra Radonjić,3.r. OŠ „Branislav Nušić“ Donja Trnava;
Miloš Stepanoski, 4.r. OŠ „Ivo Andrić“ Beograd

POEZIJA STARIJI

1.Anastasija Manić, 8.r. OŠ „Vuk Karadžić“ Ćuprija (m:Dragana Blagojević)
2.Lazar Grujičić,5.r. OŠ „Nada Purić“ Valjevo (m:Rajna Branković)
3.Ana Jevtić, 5.r. OŠ „Desanka Maksimović“ Kosovska Kamenica (m:Marina Trajković)
Pohvale:
Sanjin Lazić, 6.r. OŠ „Branko Miljković“ Niš;
Jelena Petković, 6.r. Goračići;
Nađa Vučković, 6.r. OŠ „Radoje Domanović“ Niš;
Milica Milenković, 7.r. OŠ „Nikodije Stojanović Tatko“ Prokuplje;
Viktor Veličković, 5.r. OŠ „Zmaj Jova Jovanović“ Beograd;
Biljana Jelušić, 8.r. OŠ „Sremski front“ Šid

PROZA MLAĐI

1.Ena Tomić, 4.r. OŠ „Sveti Sava“ Niš (m:Staniša Kostadinović)
2.Mia Panić, 4.r. OŠ „Sveti Sava“ Pirot
3.Strahinja Mišković, 4.r. OŠ „Stanislav Sremčević“ Kragujevac (m: Predrag Nikolić)

Pohvale:
Teodora Milovanović, 3.r. OŠ „Branislav Nušić“ Donja Trnava;
Jakov Ilić, 2.r. OŠ „Vuk Karadžić“ Knjaževac;
Mihailo Nizić,4.r. OŠ „9.oktobar“ Prokuplje;
Lana Krstić,4.r. OŠ „Miroslav Antić“ Niš;
Kombinovano odeljenje u Donjem Striževcu (Babušnica);
Viktorija Stojiljković,4.r. OŠ „Dr Zoran Đinđić“ Brzi Brod, Niš;
Lila Stanojević, 4.r. OŠ „Ivan Gundulić“ Beograd

PROZA STARIJI

1.Luka Nićiforović i Mihailo Šikanić, 5.r. OŠ „Sremski front“ Šid (m: Snežana Matić)
2.Delila Malić, 8.r. OŠ „Rifat Burdžović Tršo“ Novi Pazar (m:Enisa Kajević)
3.Marta Dukić, 8.r. OŠ „Nikola Tesla“ Beograd
Pohvale:
Marija Mišić, 8.r. OŠ „Sremski front“ Šid;
Aleksa Nikolić,8.r. OŠ „Stanislav Srmečević“ Kragujevac;
Amina Salihović, 8.r. OŠ „Rifat Burdžović Tršo“;
Vaskrsija Kovačević, 7.r. OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ Kanjiža;
Jovana Dikić, 8.r. OŠ „Ćele kula“ Niš;
Veljko Vasić, 8.r. OŠ „Desanka Maksimović“ Kosovska Kamenica;
Tea Aleksov, 8.r. OŠ „Hristo Botev“ Dimitrovgrad

Likovna kategorija:

Stručni žiri u sastavu:
1.Irena Ranđel,diplomirani likovni slikar/grafičar
2.Sanja Cvetković, nastavnik likovne kulture
3.Ana Pavlović, prof.razredne nastave

je doneo sledeću odluku:

Mlađi uzrast:

1.mesto Adrijan Smiljković 2.r. OŠ „Knez Lazar“ Veliki Kupci (odeljenje u Majdevu) Kruševac (mentor:Dragana Radmanović)
2.mesto Lazar Nikolić 4.r. OŠ „Dr Zoran Đinđić“-Brzi Brod, Niš(mentor:Mirjana Jovanović)
3.mesto Mihajlo Mitić 4.r. OŠ „Hristo Botev“-Dimitrovgrad
3.mesto Konstantin Stojanovski 4.r. OŠ „Zmaj Jova Jovanović“ (m:Vesna Dimitrijević)
Pohvale:
Veljko Bunčić 4.r. OŠ „Đura Jakšić“ Jelašnica;
Lazar Marinkov 1.r. OŠ „Hristo Botev “-Dimitrovgrad;
Irina Petrović 2.r. OŠ „Vuk Karadžić“-Knjaževac;
Ilija Vidosavljević 4.r. OŠ „Sveti Sava“-Niš;
Ivona Ristić 4.r. OŠ „9.oktobar“ Prokuplje;
Ivan Maksimović 3.r. OŠ „Zmaj Jova Jovanović“ Beograd;
Damjan Stefanović 1.r. OŠ „Lazo Angelovski“ Skoplje.

Stariji uzrast:

1.mesto Jovana Lazić 8.r. OŠ „Sremski front“- Šid (mentor:Dorotea Goluža)
2.mesto Danica Nikolić 7.r. OŠ „Sveti Sava“ – Pančevo
2.mesto Mihailo Radojković 8.r. OŠ „Zmaj Jova Jovanović“-Beograd (mentor: Ivan Jeremić)
3.mesto Emilija Jovanović 7.r. OŠ „Sveti Sava“ Niš (mentor:Milena Raković Milošević)
3.mesto Petra Stojković 7.r. OŠ „9.oktobar“ Prokuplje (mentor: Branko Radojković)
Pohvale:
Andrea Panigus 8.r. OŠ „Sremski front“ Šid;
Milan Mirilović 8.r. OŠ „Vera Radosavljević“ Negotin;
Anja Kalinović 8.r. OŠ „Vera Radosavljević“ Negotin;
Miona Marković 8.r. OŠ „Sveti Sava“ Pančevo;
Amela Isljami 7.r. OŠ „Vera Radosavljević“ Negotin;
Mila Latas 6.r. OŠ „Nikola Vukićević“ Sombor;
Danilo Popović 7.r. OŠ „Nikodije Stojanović Tatko“ Prokuplje;
Zorica Mladenović 6.r. OŠ „Ratko Vukićević“ Niš.

Dramska kategorija:

Stručni žiri u sastavu:
1.Maja Radoman Cvetićanin,prof.srpskog jezika
2.Dejan Cakić, prof.razredne nastave, master obrazovnih politika, autor smotre scenskog učiteljskog stvaralaštva

je doneo sledeću odluku:

1.OŠ „Sremski front“ Šid (mentor:Snežana Matić)
2.OŠ „Nikodije Stojanović Tatko“ Prokuplje (mentor: Slađana Jovanović)
3.OŠ „Branko Miljković“ Niš (mentor: Milica Živković)
Pohvale:
OŠ „Nikola Tesla“ Beograd,
OŠ „Veljko Dugošević“ Turija,
OŠ „Dubrava“ Knjaževac,
OŠ „Miroslav Antić“ Niš;
OŠ „Vuk Karadžić“ Knjaževac;
OŠ „Dimitrije Todorović Kaplar“ Knjaževac

Muzička kategorija:

Stručni žiri u sastavu:
1.Saška Stojanov Krstić,magistar muzike
2.Marijana Davinić ,profesor solo pevanja

je doneo sledeću odluku:

PEVANjE

1.Aleksandra Stanković „Gusta mi magla padnala“ 7.r. OŠ „Desanka Maksimović“Kosovska Kamenica (m:Milan Pešić)
1.Dunja Marković, OŠ „Nikodije Stojanović Tatko“ Prokuplje (m:Nikola Tasić)
2.Teodora Stojšić „Sve ptičice zapevale“ , OŠ „Sremski front“Šid (m:Svetlana Đačanin)
3.Dunja Tošić, OŠ „Vuk Karadžić“Doljevac (m:Danijela Mitrović)
Pohvale:
Lena Ranđelović, OŠ „Branko Miljković“ Niš;
Lara Hadži Tančić, OŠ „Miroslav Antić“ Niš;
Pevačka grupa Dodole Knjaževac;
Sanja Stanković, OŠ „Milutin Smiljković“ Vinarce,Leskovac;
Milica Bešić , OŠ „Despot Stefan“ Gornji Stepoš,Kruševac;
Rubija Redžepi, OŠ „Desanka Maksimović“,K.Kamenica;
Dr Zoran Đinđić Brzi Brod, Niš 4.r.

SVIRANjE

1.Angelina Maksimović, OŠ „Desanka Maksimović“, K.Kamenica (m:Danijela Trajković)
2.Đorđe Jovanović „Dubrava“ Knjaževac
3.Marija Milosavljević, OŠ „Vera Radosavljević“ Negotin
4.Aleksandar Tepeš, OŠ „Zmaj Jova Jovanović“, Beograd
5.Kalina i Neda, „9.oktobar“ Prokuplje
6.Do vrha je stigao, Dr Zoran Đinđić Brzi Brod, Niš
7.Andrej Jocić, OŠ „Nikodije Stojanović Tatko“. Prokuplje
8.Ilija Vasić, OŠ „Desanka Maksimović“,K.Kamenica
9.Vasilisa Milivojević OŠ „Zmaj Jova Jovanović“,Beograd
10.Anđela Jovanović, OŠ „Nikodije Stojanović Tatko“, Prokuplje
11.Ilija Todorović, OŠ“Branko Miljković“, Niš

Plesna kategorija:

Stručni žiri u sastavu:
1.Marjan Zdravković, učitelj narodnih igara, umetnički rukovodilac Ansambla narodnih igara i pesama „Mozaik“ Niš
2.Milica Ćirković, član grupe veterana Ansambla narodnih igara i pesama „Mozaik“ Niš
3.Jana Spasić, član plesnog studia „Revolution“

je doneo sledeću odluku:

1.OŠ „Vuk Karadžić“ Knjaževac (plesna grupa) (m:Ivana Petrović)
2.OŠ „Zmaj Jova Jovanović“ Beograd (Vlaške igre) (M:Đorđe Trajković)
3.OŠ „Despot Stefan“ Kruševac (m: Anita Perić)
Pohvale:
OŠ „Desanka Maksimović“ Kosovska Kamenica (Igre iz Šumadije)
OŠ „9.oktobar“ Prokuplje (Denserice)
OŠ „Miroslav Antić“ Niš
OŠ „Zmaj Jova Jovanović“ Beograd (hip hop)
OŠ „Vuk Karadžić“ Knjaževac (folklor)
OŠ „Nikodije Stojanović Tatko“ Prokuplje
OŠ „Vuk Karadžić“ Knjaževac (mešoviti folkor)

Škole koje su se plasirale u finale i stekle mogućnost da se bore za laskavu titulu „najbolja škola“ Festivala, su:
1.OŠ „Sremski front“ – Šid
2.OŠ „Zmaj Jova Jovanović“ – Beograd
3.OŠ „Desanka Maksimović“ – Kosovska Kamenica
4.OŠ „Vuk Karadžić“ – Knjaževac
5.OŠ „Sveti Sava“ – Niš
6.OŠ „Nikodije Stojanović Tatko“ – Prokuplje

Napomena: Ukoliko neka od navedenih škola nije u mogućnosti da prisustvuje finalu 18.5.2019.god. sledeće škole imaju mogućnost da budu finalisti, i to ovim redosledom:
7.OŠ „9.oktobar“ – Prokuplje
8.OŠ „Branko Miljković“ – Niš
9.OŠ „Miroslav Antić“ – Niš
10.OŠ „Stanislav Sremčević“ – Kragujevac
11.OŠ „Dr Zoran Đinđiž“ – Brzi Brod, Niš

Za izuzetan trud,angažovanje i promociju dečjeg stvaralaštva,posebnom zahvalnicom nagrađujemo mentora/školu:
1.Miljana Stepanoski – OŠ „Zmaj Jova Jovanović“ – Beograd

Pozivamo nagrađene i pohvaljene učenike u svim kategorijama da 19.5.2019.god. (nedelja) u 12 h, u prostorijama Učiteljskog Doma- Kralja Stefana Prvovenčanog 2,prisustvuju dodeli nagrada i priznanja, dok će škole finalisti biti obavešteni mejlom o detaljima vezanim za prvi dan Festivala – 18.5.2019.
Svim nagrađenim i pohvaljenim učenicima čestitamo na uspešnom učešću na Festivalu, a ostalim učenicima želimo više uspeha naredne godine.

Kontakt osobe za dodatne informacije:
Ana Mladenović, idejni autor i koordinator Festivala 060/0251652
Staniša Kostadinović, predsednik UD Niš 069/3366717

PRETHODNE VESTI

KADA BRAT OTPEVA  BRATOVU PESMU-„MAJKO“(Cover) HOPA CUPA BEND>>PLAY